Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Сив пневматски штекер 2013MD

Сив пневматски штекер 2013MD

DEN 136.00
 

Производот е достапен
Достапност

Сив пневматски 2013 MD 1/2 "Drive x 13mm длабок. Направен од високо квалитетен челик (Chrome-molybdenum) дизајниран специјално за употреба со алатки за удар, користејќи ги најновите индустриски спецификации направени за пренесување на притисокот од најтенкиот дел од штекерот Wallид кон подебелиот дел, што резултира во зголемена гаранција за животниот век на силата, секој приклучок на удар има големи дискови на вртежен момент. Оваа одлика ја ограничува количината на абење на аглите на прицврстувачот и штекерот. Исто така, ја подобрува јачината на штекерот, трансфери на зголемен вртежен момент до Прицврстувачот и овозможува полесен пристап до тесни области. Секој штекер е темелно направен со точен биланс на јачина и издржливост и се тестира до највисоки спецификации за да се испорачаат извонредни перформанси по најконкурентна цена.

Кон својствата

Производи во категоријата