Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Скулпеј Премо Полимерна Рерна-Печете Глина, 18к Злато, Нетоксична, 2 мл. Бар, Одличен за изработка на накит, одмор, САМ, мешани медиуми и проекти за декор на домот. Прем?

Скулпеј Премо Полимерна Рерна-Печете Глина, 18к Злато, Нетоксична, 2 мл. Бар, Одличен за изработка на накит, одмор, САМ, мешани

DEN 87.68
 

Производот е достапен
Достапност

Скулпеј Премо е најдобрата марка глина за конзервирање бидејќи боите не крварат и глината одржува остри линии. Максимална креативност - оваа глина е силна и има детали што ја прави совршен избор за напредни техники како што се конзервирање, мокум гане и мика смена. Совршен за накит, домашен декор, мешани медиуми и многу повеќе!. Совршен за накит, домашен декор, мешани медиуми, одмор и многу повеќе! Полимерната глина за печење во рерна е разноврсен медиум кој е совршен за занаетчии/производители од сите возрасти. Ја задржува флексибилноста по печењето, така што готовиот производ останува многу силен и издржлив.

Кон својствата

Производи во категоријата