Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Случај Мезуза | Покриеност на Мезуза | Уметнички дела Дрво на живот Дрвена текстура Дизајн и изработено во месинг 4 „За еврејските домови | Боја на виножитото | Не е в

Случај Мезуза | Покриеност на Мезуза | Уметнички дела Дрво на живот Дрвена текстура Дизајн и изработено во месинг 4 „За еврејските

DEN 350.40
 

Производот е достапен
Достапност

4 "Случај Мезуза - Покријте за вашиот 3,5 инчен свиток. Добредојдовте и заштита - за вратата на домот или канцеларијата. Направено од силни материјали - што ќе трае цел живот. Може да се користи и во затворен простор и на отворено. Направи совршен подарок - Свадба, домаќинство или која било пригода. Овој случај не вклучува молитва во внатрешноста или пергамент - (без свиток) случајот не вклучува покритие на задната врата.? Овој исклучителен случај на Мезуза е поставен со дизајн на дрвена текстура дрво, дрво на живот? ? Ние го обликувавме од фин месинг, а потоа прецизно рачно емајлиран, навистина специјално парче за подарокот во Јудаица? Еврејската мицва да постави мезуза на вратата на домот доаѓа од Дот. 6 : 4-9, добро познат пасус најчесто се нарекува Шема. Во тој пасус, Г-г ни кажува да ги чуваме неговите зборови постојано во нашите умови и во нашите срца со тоа што ќе ги напишеме на вратите на нашиот дом.? Ширина : 1,5 инчи? Го избирате вистинскиот?.

Кон својствата

Производи во категоријата