Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
СПДТ Ролери Клипот Моментален Активатор Граница Прекинувач 2 Парчиња

СПДТ Ролери Клипот Моментален Активатор Граница Прекинувач 2 Парчиња

DEN 516.80
 

Производот е достапен
Достапност

Ограничување Прекинувачи. Име На Производот : Ограничување Прекинувач;Модел Бр. : LXK3-20s/L; Конфигурација На Контакт : 1 NN,1 NC (SPDT). Активатор Акција : Моментално; Погон Тип : Ролери Клипот;Ит : 10А. Напон / Струја Рејтинг : AC-11 380 V 0.8 ADC-11 220 V 0.15 А;Ролери Дијаметар (Прибл.) : 1,4 см / 0,55"; Дијаметар На Дупката За Фиксирање (Прибл.) : 6,5 мм / 0,26", 8,5 мм/3,3. Растојание на дупката : 36,5 мм/1,4", 68мм/2,7"; Вкупна Големина (Прибл.) : 10.5 x 4 x 4cm / 4.1 "x 1.6" x 1.6 " (L* W * H); Материјал : Метал. Ограничување Прекинувачпдт Ролери Клипот Моментален Активатор Граница Прекинувач 2 Парчиња Карактеристики : Ролери Клипот Побудувач, 1nn+1 NC Конфигурација Conatact, Завртка Терминали.Обично се користи во апликации за индустриска контрола за автоматско следење и означување дали се надминати границите на патување на одреден уред. Дизајн на механизам со висока прецизност кој нуди акутно работење и долг век на траење.

Кон својствата

Производи во категоријата