Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Стерлинг заптивка CFF1501.300.125.300x5 1501 Целосно заптивка на лице, 3,5 ID, 3 големина на цевката, дебелина од 1/8 , класа на притисок 300#, проширен тефлон/ptfe

Стерлинг заптивка CFF1501.300.125.300x5 1501 Целосно заптивка на лице, 3,5 ID, 3 големина на цевката, дебелина од 1/8 , класа

DEN 1.67
 

Производот е достапен
Достапност

EPTFE е погоден за сите видови прирабници, скоро сите медиуми, широк опсег на температура и за апликации со најтешки барања за чистота. Стилот 1501 дихтунзи покажуваат исклучителна механичка цврстина со супериорни анти-стап, ниски својства на триење и долгорочна временска способност со неограничен рок на траење.

Кон својствата

Производи во категоријата