Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Тестер за електрична ограда, напонски мерач на напон 10000V водоотпорна преносна алатка со 6pcs лесна електрична ограда за фарма

Тестер за електрична ограда, напонски мерач на напон 10000V водоотпорна преносна алатка со 6pcs лесна електрична ограда за фарма

DEN 568.00
 

Производот е достапен
Достапност

Специп : Тип на ставка : Електрична ограда Тестматеријал : ABS + Copper Voltage Test Range : 1000-10000 VType : Detection Series Application : За тест за напон на електрична ограда. Водоотпорна : Големина на „Дајпродукт“ : Прибл. 16,7 x 6 x 2cm / 6,57 x 2,36 x 0,79innumber светла : 6pcswide опсег Апликации : Се користи за мерење на напонот на која било метална жица, мулти жица, јаже и мулти -лента. Жици за тестирање на огради, ексцитри, копнени системи, жици на кука и компоненти на ограда. За куќиштата на фармите, домашните градини, овците, миленичињата, коњите и добитокот. Тежина : 77 g / 2,72 мл (приближно) Како да се користи : Откако ќе се извади сондата, сондата е заземјена, а металната глава на напонскиот тестер е обесена на кабелот за ограда, за да може да се формира јамка Измерете го напонот. Package List : 1 x Electric Fence Testernote : Не е потребна батерија, само тестирајте и употреба.

Кон својствата

Производи во категоријата