Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
TFT LCD дисплеј панел, лесна инсталација 1.44in Компактен LCD дисплеј во боја за SCM

TFT LCD дисплеј панел, лесна инсталација 1.44in Компактен LCD дисплеј во боја за SCM

DEN 196.80
 

Производот е достапен
Достапност

Лесен за употреба : Овој дисплеј има интегрирано коло за експанзија на картички за складирање и го задржува SPI Flash Font Library Circuitry за лесни апликации за експанзија. Екран во боја : Овој LCD дисплеј е приказ на боја со јасен дисплеј и одлична изведба со резолуција од 128 RGB x 128 точки.Компактна големина : дисплејот е мал, но моќен, компактен, со одлични перформанси, јасен дисплеј и лесна инсталација. Спецификација : Тип на ставка : TFT LCD дисплеј панелматеријал : PCBresolution : 128 RGB x 128 Dots Viewing Упатство : 12 часот Температура на започнување : -20-700 ℃ Употреба : Поврзете се со Micro Controller Package List : 1 x TFT LCD Display Panel2 X Header. Широка компатибилност : Овој дисплеј поддржува широк спектар на микроконтролери и најразлични врски со микроконтролер IO, компатибилни со 5 V или 3. Екран во боја : Овој LCD дисплеј е приказ на боја со јасен дисплеј и одлична изведба со резолуција од 128 RGB x 128 точки. Лесен за употреба : Овој дисплеј има интегрирано коло за проширување на картички за складирање и го задржува SPI Flash Font Library Circuitry за лесни апликации за експанзија. Екран во боја : Овој LCD дисплеј е приказ на боја со јасен дисплеј и одлична изведба со резолуција од 128 RGB x 128 точки.

Кон својствата

Item Type:
TFT LCD Display Panel
Material:
PCB
Resolution:
128RGB x 128 dots
Viewing Direction:
12 o'clock
Operating Temperature:
-20-70℃
Usage:
Connect to microcontroller
Package List:
1 x TFT LCD Display Panel:
2 x Pin Header:

Производи во категоријата