Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Траксас 5414 Центар Диференцијален Комплет Рево

Траксас 5414 Центар Диференцијален Комплет Рево

DEN 702.08
 

Производот е достапен
Достапност

Помага во одржување на стабилноста и моќта. Намалување на предниот крај лифт. Бара дополнителен ДЕЛ ТРА5416 за употреба Со Revo 2.5 R. од Производителот изборниот централен диференцијал може да се инсталира На Revo 2.5 R* или 3.3 за да помогне во балансирање на распределбата на моќноста за да се намали предниот крај на забрзувањето и да се подобри одговорноста на управувачот. Потребна е конверзија само напред (вклучена). *Бара кратко задно излезно вратило, дел #5416, за употреба со стандардна шасија Revo 2.5 R. Дизајниран да работи заедно со комплетот За задна сопирачка Рево (дел 5417). Задното излезно вратило е долго за прифаќање на комплетот за задни сопирачки. Стандардна должина рево шасија ќе бара или модификација или краток излез вратило (дел 5416).

Кон својствата

Производи во категоријата