Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Tsubaki - RF06BSS - 304 ролери со не'рѓосувачки челик, должина на ланецот: 10 стапки, за големината на ланецот во индустријата: 06B

Tsubaki - RF06BSS - 304 ролери со не'рѓосувачки челик, должина на ланецот: 10 стапки, за големината на ланецот во индустријата:

DEN 953.60
 

Производот е достапен
Достапност

0,25 во, ширина на ролери за грмушка 0. Опсег -270 степени до 750 степени F, занишан, SAE 10 до SAE 50, ISO 606, BS228, DIN 8187, вклучува (320) врски на 10 ft ланец материјал : 304 Pitch на не'рѓосувачки челик : 3/8 Затегнување Сила : 1430 lb.Ролерски ланец, британски стандард, големина на ланец на индустријата 06Б, 304 материјал од не'рѓосувачки челик, број. Ролерски ланец, британски стандард, големина на ланецот на индустријата 06Б, 304 материјал од не'рѓосувачки челик, број на нишки единечни, терен за индустриски ланец 3/8 во, целокупна ширина на ланец 0,551 во, должина на ланец 10 стапки, ролери за ланец.

Кон својствата

Производи во категоријата