Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Tsukineko Версамагичен роса со мастило од сите видови, прашина од пикси

Tsukineko Версамагичен роса со мастило од сите видови, прашина од пикси

DEN 3.33
 

Производот е достапен
Достапност

Версамагичните мастила на Цукинеко, меко непроaирните пигментни мастила создаваат деликатна завршница како креда и се сушат природно на велум; Версамагичните мастила се непроирни, така што тие се совршени за печат на светло и во темна боја, вклучувајќи црна боја. Совршен за печат, стискање и општо занаетчиство; Може да се користи на хартија, велум, намалување на пластика, полимерна глина, дрво и кожа. Достапно во мастила со целосна големина и мастила. Лесно се расчистува со чистачот за печат на сите намени Стазон. Мерки 1.874 за 1.241 за 0,857-инчи. Версамагичното на Цукинеко е меко непро opирно пигментно мастило кое создава деликатна завршница слична на креда и се суши природно на велум. Бидејќи разумните мастила се непроирни, тие се совршени за печат на светло и во темно обоени трудови (вклучително и црно). Версамагичен е идеален за апликации за печат, зачувување и изработка на апликации, како што се картички, списанија, белешки и многу повеќе. Достапно во 36 современи бои. Користете на хартија, велум, намалување на пластика, полимерна глина, дрво и кожа. Исто така, достапни во мастила со целосна големина и мастила.

Кон својствата

Производи во категоријата