Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Unity Automotive 253240 Заден замена на шок Амортибер се вклопува во 1998-2002 Линколн Навигатор

Unity Automotive 253240 Заден замена на шок Амортибер се вклопува во 1998-2002 Линколн Навигатор

DEN 0.33
 

Производот е достапен
Достапност

Со вистинско разбирање на нивниот пазар тие станаа лидер во индустријата во иновациите на суспензијата на задниот дел. Заптивката на клипот се прилагодува како што носи за да се одржи тесен заптивка помеѓу клипот и цевката за притисок. Белешка : Модели со погон на четири тркала со извори на воздух. Белешка : Модели со погон на четири тркала со извори на воздух. Азотниот гас наполнет за супериорен одговор и конзистентна контрола. Клучни карактеристики : *OE стил на замена на шок прецизност, дизајнирана за директно вклопување*Обезбедува најдобра површина за запечатување во текот на целиот клипот*заптивката на клипот*се прилагодува како што носи за да се одржи тесен заптивка помеѓу клипот и цевката под притисок*азотниот гас наполнет за супериорен Одговор и конзистентна контрола* Компатибилност : 1998-2002 Lincoln Navigator 4 WD Со позиција на Air Springs : Заден универзален (возач или патничка страна) Забелешка : Четири модели на погон на тркала со извори на воздух. Линијата за амортизери за замена на шок нуди шок на гас со двојна цевка што треба да се користи како директна замена за вашите неуспешни шокови на ОЕ. Unity Automotive има над 50 години искуство во производство на делови во автомобилската индустрија за задниот дел.

Кон својствата

Производи во категоријата