Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Вентил за полнење на ладење R12 R410A, R12 R22-1/4 женски „машки до 1/4“, R410-1/4 машки до 5/16 “женски, безбедносен адаптер за контрола на проток на адаптер за монитори

Вентил за полнење на ладење R12 R410A, R12 R22-1/4 женски „машки до 1/4“, R410-1/4 машки до 5/16 “женски, безбедносен адаптер

DEN 3.00
 

Производот е достапен
Достапност

Обично по отстранувањето на цревата, прстите горат или протекуваат гас, но со ова сега нема да има проблеми. Многу добро корисно, неопходно нешто што мора да ја имате за линиите за клиники. Овие вентили се особено дизајнирани за полнење на ладење и за проверка на притисокот на системите за климатизација. Вентилите се достапни со различни големини и комбинации на пламен. 3 типови за да изберете. Безбедносен адаптер за полнење R12/R22/R410 A за ладење со нишка 1/4 "до 5/16". Овие вентили за полнење на ладење R12 R410 A се супер лесни за инсталирање, одбиваат каква било загуба на ладење за време на сервисирањето. Адаптерот за контрола на вентилот R12 R22 R410 е изработен од високо квалитетен месинг материјал, со голема јачина и издржлив за употреба. Исто така, има прилагодлив отвор за удобна употреба. Пакет вклучува : 1 PC X R410 A вентил за полнење на ладење (сина); Femaleенски : 1/4 "; машки : 1/4"; Бела гума. Идеално за употреба на наполнети системи. Елиминира ладење, масло или боја од прскање за време на врските.

Кон својствата

Производи во категоријата