Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Willit ЖЕНСКА UPF 50+ Кошула За Заштита од Сонце ЗАШТИТЕН ФАКТОР ДОЛГ Ракав Лесен Полу-Патент Голф Надворешна Кошула Брз Сув Осип Штитник

Willit ЖЕНСКА UPF 50+ Кошула За Заштита од Сонце ЗАШТИТЕН ФАКТОР ДОЛГ Ракав Лесен Полу-Патент Голф Надворешна Кошула Брз Сув

DEN 2.33
 

Производот е достапен
Достапност

100% Полиестер. Увезени. Затворање на патент. Машинско Перење. ВЕ ОДРЖУВА УДОБНО И СУВО : Свилената ткаенина што дише ја отстранува влагата од вашата кожа, за да биде лесна и брзо сушење. УВ ЗАШТИТА : рејтингот на ткаенината UPF 50+ ја штити вашата кожа од штетнитеays/УВБ зраци, одржувајќи ве ладни додека сте на отворено на директна сончева светлина. ДУПКИ ЗА ПАЛЦИТЕ : Дупките за Палците ја продолжуваат покриеноста за заштита од сонце и ги држат ракавите на место кога тренирате напорно. Раглан ракави изградбата овозможува поголем опсег на движење. АКТИВНО ВКЛОПУВАЊЕ : дизајнот Со Половина патент овозможува покривање на вратот, вентилација и лесно вклучување. Рамни шевови и без јака за ознаки го минимизираат триењето и нудат голема удобност. НАШАТА ЖЕНСКА ЗАШТИТЕН ФАКТОР Кошула е лесна и опремена без да биде премногу тесна, што ја прави одлична за трчање, пешачење, голф, велосипедизам, тренинг и секакви активности на отворено.

Кон својствата

Производи во категоријата