Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
XMEIFEI делови за вежбање бит сет 1/4 Shank Leaging Flush Trim Router Bit Carbide End Mill Mill Router Router Bits Woodworking Milling Cutter Tool Долги дупки битови

XMEIFEI делови за вежбање бит сет 1/4 Shank Leaging Flush Trim Router Bit Carbide End Mill Mill Router Router Bits Woodworking

DEN 1304.00
 

Производот е достапен
Достапност

Сетот за вежбање бит се вклопува во поголемиот дел од вежбите за напојување во моментов на пазарот. Облогата на титаниум ја зголемува отпорноста на абење и издржливоста. Тип : Крај на мелница. Севкупна должина : 71мм. Број на модел : MGD20033. Сетот за вежбање бит се вклопува во поголемиот дел од вежбите за напојување во моментов на пазарот. Облогата на титаниум ја зголемува отпорноста на абење и издржливоста. Тип : Крај на мелница. Севкупна должина : 71мм. Број на модел : MGD20033. Ако не сте целосно задоволни од која било причина, ве молиме контактирајте не за 100% наплата или замена. Запалувањето на бит и точноста и животот се подобри од бакарниот бит; Особено зголемување на цврстината неколку пати, операциите со голема јачина и машинска обработка не се расипуваат! Спецификација : Shank Dia : 1/4 '' (6,35 mm) Cutter Dia : 1/2 '' (12,7 mm) Должина на секачот : 25.4mmtotal должина : 71mmnote : Ве молиме, дозволете грешка од 1-3мм поради рачно мерење. Да се ​​направи разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот.

Кон својствата

Shank Dia:
1/4''(6.35mm)
Cutter Dia:
1/2'' (12.7mm)
Cutter Length:
25.4mm
Total length:
71mm
Note:
Please allow 1-3mm error due to manual measurement.:
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :

Производи во категоријата