Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Xnrtop 7mm до 7мм спојување на вратило со вратило од 25мм должина од 18мм дијаметар степер мотор спојник алуминиумски алуминиумски спојник за 3Д печатач CNC машина DIY енкоде

Xnrtop 7mm до 7мм спојување на вратило со вратило од 25мм должина од 18мм дијаметар степер мотор спојник алуминиумски алуминиумски

DEN 0.67
 

Производот е достапен
Достапност

Употреба на вратило : 7мм до 7мм / 0,28 до 0,28 инчи. Материјал : Алуминиумска легура; Големина : 25x18mm/ 0,98x0,71 инчи (L*D). Карактеристики : Поставете завртки (прицврстување на обложување); Главна боја : Сребрен тон. Флексибилноста на вратилото за спојување го отстранува стресот помеѓу компонентите на моторот и возењето. Спојниците на вратилото се применуваат широко на кодирање на мали CNC машини и спојување на 3Д печатачи z, ја поедноставуваат тешкотијата во дебагирање. Опис : Дијаметар на употреба на вратило од 7 мм до 7мм, должина од 25 мм, дијаметар од 18 мм, тип на завртка, спојување на зракот. Едно парче метална пролетна спојка. За малку вртежен момент на вртежен момент, поврзете се. Задолжително. Спецификација : Карактеристики : Поставете завртка (прицврстување на калење) Големина : 25x18mm/ 0.98x0.71inch (l*d) Материјал : Алуминиум легура Боја : Сребрена тонавеј : 26g Содржина на пакет : 2 x Слабно спојување.

Кон својствата

Feature:
Set screw (coiling clamping)
Size:
25x18mm/ 0.98x0.71inch( L*D)
Material:
Aluminum alloy
Main Color:
Silver tone
Weight:
26g
 :
Package Content:
2 x Shaft coupling :

Производи во категоријата