Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
Зрачна бариера тешка изолација алуминиумска фолија 1000 кв. 4x250 перфорирана

Зрачна бариера тешка изолација алуминиумска фолија 1000 кв. 4x250 перфорирана

DEN 2.00
 

Производот е достапен
Достапност

Во согласност со ASTM : Се среќава со Американското здружение за тестирање и материјали (ASTM) барања за безбедност на пожар и чад на повеќето државни и локални кодови за градење, како и стандардите за дишење за градежни материјали. Тој е дизајниран да издржи тежок ракување без кинење, прободување или премногу брчки. Индустријализираната фолија на јачина е неверојатно тенка на допир. Тоа е супериорна алтернатива на гломазна изолација, како што е обвивката со меурчиња со фолија. Високо рефлексивни : Двострана и отпорна на солза, материјалот на нашата фолија е многу рефлективен за да ја одразува зрачената топлина отколку да ја апсорбира. Ова ви дава 1. Додека ја извршувате печката во текот на зимата за да го загреете вашиот дом, рефлексивната изолација на Super Shield во поткровјето ја рефлектира топлината веднаш назад во вашиот дом.000 квадратни метри по ролна : Нашата бариера за изолација на фолија се мери во должина од 250 стапки и се широки четири метри. Студиите покажаа дека зрачената бариера фолија може да резултира во забележителен пад на температурата во вашиот дом во текот на летото.000 квадратни метри изолација по ролна. 90-ден 100% гаранција за враќање на парите. Вистинска инсталација на супер штит. Ние нудиме гаранција за враќање на пари од 90-дневно кавга од 90-ден. Лесно се намалува со ножици за комунални услуги за да можете правилно да го инсталирате со леснотија без потребни специјални алатки или заштитна опрема.

Кон својствата

Производи во категоријата