Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
ZYM119 Сензор за влажност на температурата GY-213V-HTU21D HTU21D I2C Заменете го SHT21 SI7021 HDC1080 CORPUIT

ZYM119 Сензор за влажност на температурата GY-213V-HTU21D HTU21D I2C Заменете го SHT21 SI7021 HDC1080 CORPUIT

DEN 1.33
 

Производот е достапен
Достапност

Сигурен и погоден за широк спектар на употреба. Висока ефикасност на конверзија, едноставна работа за регулирање. HTU21 D е ниска цена, лесен за употреба, многу точен, дигитален сензор за влажност и температура. Овој сензор е идеален за сензори за животна средина и логирање на податоци и совршен за временски станици или системи за контрола на влажникот. Сè што ви треба е две реда за I2 C комуникација и ќе имате релативна читање на влажност и многу точни читања на температурата. Постојат само четири иглички што треба да се закачат за да се започне со користење на овој сензор во проект. Еден за VCC, еден за GND и две линии на податоци за комуникација со I2 C. Оваа табла за разбивање има изградено отпорници за повлекување од 4,7 кг за I2 C комуникации. Ако сте приклучиле повеќе уреди за I2 C во истиот автобус, можеби ќе сакате да ги оневозможите овие отпорници на снабдување : 1.5 V-3.6 Vhumidity мерка Опсег на мерка : 0-100% Rhtemperature Мерка Опсег : -40 Degree105 Degreemax. Потрошувачка на енергија : 2,7uwcommunication : I2 Chumidity Precision (10%RH до 95%RH) : HTU21 Dâ ± 2%RHHUMITIETY DELAY : +/- 1%RHMeasure Time : 50 MSyear Drift : -0,5%RH/годишно време на време : 5 SSIZE : 1,5x1.5cm (приближно).

Кон својствата

Производи во категоријата