Населба 0 0.00

0-Написи
Оптоварување 0.00
Тотализиран 0.00
ZZCSZ 6Y2-24306-55-00 6Y2-24306-56-00 Комплет за склопување на линијата за гориво на бродот 1/4 инчен цевка 10 стапки морско надворешно црево за гориво со конектор и буквар со сијалиц?

ZZCSZ 6Y2-24306-55-00 6Y2-24306-56-00 Комплет за склопување на линијата за гориво на бродот 1/4 инчен цевка 10 стапки морско

DEN 2.33
 

Производот е достапен
Достапност

Целосно склопување на линијата за гориво - Линијата за гориво со брод и цревото во системот за гориво на бродот е од суштинско значење за да се обезбеди безбедно работење на бродот и перформанси без проблеми. Цревото за гориво е опремено со конектори за прицврстување, кои можат брзо да ги поврзат и расклопат резервоарот за гориво и вонбродскиот мотор. Ова склопување на цревото за гориво доаѓа со вентили со двојна проверка, спречувајќи гориво од какви било протекувања. Притиснете го женскиот приклучок, усогласете го машкиот приклучок на резервоарот за гориво и вметнете го. Како можете да кажете дека линијата за морско гориво треба заменета? - Кога има многу гориво во резервоарот, но нема притисок на цревото, а линијата за гориво со брод нема вшмукување, проверката на вентилот е неисправен и ќе бара замена. Ова е целосно склопување на горивото што вклучува високо квалитетна сијалица за буквар, премиум црева и конектори на моторот и резервоарот. Ако имате други прашања, ве молиме контактирајте не за прв пат. 1/4 инчен цевка 10 стапки морско надворешно црево за гориво со конектор и сијалица за буквар компатибилно со моторите на надворешните мотори на Јамаха.

Кон својствата

Производи во категоријата